Dairibord Schools Rugby Festival Fixtures & Results 2015

Below are all fixtures for the 2015 edition of the Dairibord Schools Rugby Festival. The page will be updated with final results during the festival. All fixtures with an asterisk (*) next to the match number are girls fixtures.

Monday 27 April 2015

Game Final Score Start Time
Jubilee Field
1 Oriel Boys 12-07 Goromonzi 08:00
2 Lord Malvern  00-10 Western Surbubs 09:00
3 Atexis  29-10 Mt Pleasant 10:00
4* Girls High  20-00 Royal College 11:00
5 Chaplin High  00-22 Mzilikazi 12:00
6 Prince Edward 2nd  17-07 Trust Academy 13:00
7* Vainona  32-00 George Stark 14:00
8 Sobukazi  18-24 Herentals 15:00
9 Eaglesvale 2nd  25-22 St John’s 2nd 16:00
Avenues Field
1 Highfield 1 00-14 Glen Norah 08:00
2 Tnywald High 10-14 Mufakose 09:00
3 BP Study Centre 22-17 Budiriro 1 10:00
4 Royal College 58-00 Zengeza 1 11:00
5 Kuwadzana 1 00-17 Harare High 12:00
6 St. Paul 10-00  Kuwadzana 2 13:00
7 Christ Ministries 57-07 Kambuzuma 2 14:00
8 Tynwald 17-03 Gaza 15:00
9 Cranborne 50-12 Presbyterian 16:00
Chapel Field
1 Goldridge 10-13 Marist 08:00
2 St Columbus 34-03 Chipindura 09:00
3 Chipadze 17-24 Hatcliff 10:00
4 SOS 00-05 Vhengere 11:00
5 Zengeza 4  05-03 Nhowa 12:00
6 Mufakose 2 00-58 Malborough 13:00
7 Prince Edward U17 60-17  Tafara u17 14:00
8 St John’s U17 27-07 Eaglesvale U17 15:00
9* Mabvuku U17 13-10 Chindundu U17 16:00
Rhodes Field – Girls
1* Mabvuku  – Sobukazi 08:00
2* Harare High  10-00 Herentals 09:00
3* Goromonzi  10-00 Hatfield 10:00
4* Kuwadzana 1  00-36 Tafara 2 High 11:00
5* Queen Elizabeth 14-10 Mt Pleasant 12:00
6* Kuwadzana 2 05-03 Roosevelt 13:00
7* Morgan High 05-29 Lord Malvern 14:00
8* Amhlope  40-00 Zengeza High 1 15:00
9* Mbare High  05-05  Dzivaresekwa 1 High 16:00
Sable Field – U16
1 Highfield 1 00-00 Nhowa 08:00
2 Zengeza 1  07-17 Zengeza 3 09:00
3 Sobukazi  10-00 Mt Pleasant 10:00
4 Presbyterian 19-18 Glen View 2 11:00
5 George Stark  07-00 Royal College 12:00
6 Chinhoyi 00-05 Budiriro 13:00
7 Lord Malvin  05-12 Harare High 14:00
8 Kuwadzana 00-19 Zengeza 2 15:00
9  Victoria High  10-12  Chipadze 16:00
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Google+0Print this page

Comments